Çelikhan Tütünü Nasıl Anlaşılır ?

adiyamantutuncunuz.com ATALAY 03/02/2020 0 Yorum

Çelikhan Tütünü Nasıl Anlaşılır? İşte Yöntemi

 

 

       Bir Çelikhan tütününde her şey önemlidir . Tütünün yapısı ve tat ı tütünün kalitesini ve orijinalliğini belirler . Adıyaman tütününde dikkat etmeniz gereken şeyler ise şunlardır :

 

      Eğer bir tiryaki iseniz zaten orijinal tütünü ilk kullanımda anlarsınız fakat daha ilk tütün içiminiz veya fazla yani aylarca tütün kullanmamışsanız bunu anlamanız zordur . Öncelik ile tütündeki en önemli faktörlerden birisi rengidir . Özellikle Adıyaman Çelikhan tütününün rengi bir ayrıdır . Hafif siyah sarı karşımı koyu bir renktir . Bu zorunlu değildir değişe bilmektedir rengi . Sarı oldukça kükürt oranı artar . Bu size tadında yansıya bilir fakat o kadar yansımaz . Tütünlerde en sevdiğim tütün rengi Çelikhan tütününün rengidir zaten . Eğer daha almamış iseniz tütününüzü veya bizim markamızı hiç kullanmamışsanız yani bizden almamışsanız veya hiçbir yerden almamışsınız ama gidip kendi elinizle almak istiyorsanız size bir tavsiyem daha var . Çuvalların veya torbaların altına bakmanız ve toz oranına bakmanız . Tütün çuvalının altında biriken tozlar fazla ise o tütünün toz oranı fazladır . Tütünde bulunan fazla toz oranı tütünün atık oranını arttırır yani size en düşük tütün kalitesini verir . Bir buram buram Anadolu kokan tütün değil bir toz içmenizi sağlar . Eğer böyle bir ihtimaliniz varsa muhakkak ama muhakkak tütün torbasının altına bakıp tozu kontrol etmenizi öneririm. Kıyım ‘ da faktörü de var . Her kişiye göre her tütün kullanan a göre değişir fakat hiç tütün içmemişseniz ve en iyi tütünü içmek istiyorum diyorsanız size önerim orta kıyımdır . Orta kıyımda tütünün kalitesi daha iyi belli olur . Tiryakiler de bu kıyımı sever ve kullanır . Neden kalın kıyım değil onu anlatıyım sizlere . Kalın kıyım tütünleri yakması zordur ve sert bir içim verir . olması gerekenden daha sert bir tat verir . Rahatsız olmanıza sebep olabilir . En iyisi orta kıyımdır ve yeni başlayanlar için uygundur . Fakat önceden de tütün kullanmışsanız ve yeteri sertlikte tütün bulamıyorsanız kalın kıyımdır . Size en iyi sert içimi o kıyım verecektir . Kokusu çok önemlidir .Kokusu bal gibi sert kokmaktadır . Kokusu sert olsa da içimi hafif ve güzel bir tütündür Adıyaman  tütünü .Bir diğeri ise satın alırken nem oranına bakın elinize alın ve biraz ezin  . Nem oranı açığa çıktığında ne kuru nede yaş olsun orta ayar bir nem oranı varsa kaliteli tütündür . Eğer çok kuru olursa size toz içiyormuş gibi hissettirir çok yaş olursada erken bozulur verdiğiniz para boşa gider .

 

        Sizlere bu makalemizde Çelikhan tütününün nasıl olması gerektiğiniz anlattık . Bizden alacağınız her hangi bir tütün çeşidi %100 orijinal ve  ne katkı maddesi ne hormon bulunmaktadır .